Борусия (Дортмунд) постигна четвърти пореден успех в Бундеслигата. Вестфалци продължиха

...

Матс Хумелс свърши работата на нападателите на Борусия, подсигурявайки успеха над новаците от Арминия

Борусия (Дортмунд) реализира четвърти следващ триумф в Бундеслигата. Вестфалци продължиха положителната си серия с победа като посетител над новаците от Арминия (Билефелд) с 2:0. По този метод селекцията на Люсиен Фавр се изравни по точки с краткотрайния водач Байерн (Мюнхен), само че е с по-лоши индикатори. Това се случва седмица преди огромното " Дер Класикер " сред двата гранда.

Въпросните обаче могат да бъдат задминати от Република България Лайпциг, в случай че довечера " биковете " вземат гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах).
 Снимка 503283
Източник:

През първото полувреме Борусия имаше две чисти голови положения, които обаче бяха пропилени от Джейдън Санчо и Мануел Аканджи.

Резултатът справедливо бе открит след паузата. Джейдън Санчо центрира от корнер, а топката падна тъкмо в зоната, където беше Матс Хумелс. За бранителя пък бе прелестно наслаждение да се разпише от близка отдалеченост.

Определено през днешния ден Хумелс изживяваше подем в нападателен проект, защото означи своя втори гол в 71-ата минута. Тогава той се разписа с глава след подаване на Марко Ройс.
 Байерн (Мюнхен) завоюва гостуването си на Кьолн с 2:1 в Бундеслигата
Четвърта поредна победа за Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата

Шампионите взеха гостуването си на Кьолн с 2:1

До края вратарят на домакините Стефан Ортега направи поредност от положителни спасявания, които не разрешиха опцията за повече попадения на " Шюко Арена ".

АРМИНИЯ (БИЛЕФЕЛД) - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 0:2

0:1 Хумелс (53 " ), 0:2 Хумелс (71 " )