Борусия Дортмунд победи Мюнхен 1860 с 3:0 като гост и

...

Борусия Дортмунд с класика за Купата, Адейеми дебютира с гол

Борусия Дортмунд победи Мюнхен 1860 с 3:0 като посетител и се класира за 1/16-финалите за Купата на Германия. "Жълто-черните " изковаха триумфа си в първите 35 минути на срещата, когато паднаха и трите гола. Дониел Мален откри резултата в 8-ата минута, а в 31-ата минута Джуд Белингам удвои. В 35-ата минута Карим Адейеми ознаменува формалния си дебют за отбора с гол.

Гостите започнаха доста мощно срещата и поведоха още в 8-ата минута. Тогава Мален навърза няколко бранители на домакините и прати топката във вратата за 0:1.

В 31-ата минута Борусия стигна до втори гол. Марко Ройс проби и пусна отличен пас към Белингам, а англичанинът на празна врата не сбърка. Четири минути по-късно Мален асистира на Адейеми, който оформи крайното 0:3.

До края на дуела Махмуд Дауд пропусна две отлични благоприятни условия за гол до края на срещата.