Борнемут бързо забрави тежкото крушение с 0:4 у дома срещу

...

Борнемут смаза от бой Суонзи за едно полувреме и е на 1/8-финал за ФА Къп

Борнемут бързо не помни тежкото поражение с 0:4 вкъщи против Ливърпул във Висшата лига преди няколко дни, откакто разруши с гръмкото 5:0 на своя „ Вайталити Стейдиъм “ втородивизионния Суонзи Сити в първа среща от четвъртия кръг на ФА Къп.

„ Черешките “ на Андони Ареола взеха решение всичко още през първото полувреме, когато означиха и петте попадения във вратата на Андрю Фишър.

Всичко започва още в седмата минута, когато Лойд Кели откри, а 180 секунди по-късно Алекс Скот удвои. Четири минути по-късно се разписа и Луис Синистера, с цел да оформи класиката и значително да предопредели крайния победител.

В 35-ата минута Дейвид Буркс, който се регистрира с асистенциите за първите две попадения в срещата, добави още един гол, а Доминик Соланке довърши „ лебедите “ в 44-ата минута.

По този метод Борнемут отива на 1/8-финалите в шампионата, до момента в който Суонзи ще концентрира сили в Чемпиъншип.