Борецът от български произход Висилий Михайлов спечели международния турнир Мемориал

...

Борецът от български произход Висилий Михайлов спечели международен турнир в Ню Йорк

Борецът от български генезис Висилий Михайлов завоюва интернационалния шампионат „ Мемориал на Бил Фарел “ в Ню Йорк. Борците от Украйна по свободна битка завоюваха седем медала, оповестиха на уеб страницата си от Асоциацията по спортна битка на Украйна.

Шампион на шампионата в категорията 79 кг стана Василий Михайлов. Той е родом от Тарутино, Болградски регион. Възпитаник е на Тарутинската детско-юношеска спортна школа.

Той печели трето място в шампионата на Европа през 2020 година Участва в Олимпийските игри в Токио.

Снимка: Сайт на Асоциацията по спортна битка на Украйна