Бившият халф на Евертън и Манчестър Юнайтед Маруан Фелаини се

...

Преборилият коронавируса Фелаини се завърна с хеттрик за 8 минути

Бившият халф на Евертън и Манчестър Юнайтед Маруан Фелаини се регистрира с хеттрик за успеха с 3:2 на сегашния му тим Шандонг Луненг против Далиан Про от първия кръг на китайското състезание.

Резултатът за домакините от Далиан откри някогашният нападател на Уест Бромич Саломон Рондон в 57-ата минута. След това обаче пристигна звездният момент на Фелаини, който оформи своя хеттрик от голове с глава в границите на едвам осем минути - 79-ата, 83-ата и 86-ата. Още по-впечатляващ е фактът, че белгиецът прекара няколко седмици в болница през март и април, защото беше инфектиран с ковид. Неговите попадения се оказаха задоволителни за триумфа на Шандонг, защото тимът на Марек Хамшик стигна единствено до още един гол, дело на Маркус Даниелсон в добавеното време.
@Fellaini, who spent a few weeks in hospital with #COVID19, scored a hat-trick of headers inside 8 late minutes to snatch Shandong Luneng a 3-2 victory over Dalian Pro in their Super League 2020 debut