Без победител завърши своеобразното българско дерби от 15-ия кръг на

...

Без победител в БГ дерби в Румъния

Без победител приключи своеобразното българско дерби от 15-ия кръг на румънската Лига 1 сред Университатя Крайова и Сепси. Двубоят приключи 1:1, като за домакините от Крайова в игра не влезе Радослав Димитров, до момента в който за противника цялостен мач на терена беше Стефан Велев. Гостите откриха посредством Александър Карницкий в 37-ата минута, само че не съумяха да устоят на домакинския напън и позволиха равнене в 83-ата минута, когато за 1:1 се разписа Андреа Бурлачу. Домакините доиграха мача с девет души, откакто Александру Митрица и Иван Мартич бяха изгонени надлежно в 53-ата и 90-ата минути. Така Университатя остана трети в класирането с 26 точки, до момента в който Сепси е седми с 20.