Бетис сложи край на серията от четири поредни поражения в

...

Бетис записа домакински усех над Селта и прекъсна серията си от четири поредни загуби в Ла Лига

Бетис постави завършек на серията от четири следващи провали в Ла Лига с домакинска победа с 2:1 над Селта (Виго) в мач от 31-ия кръг в Ла Лига. Това беше и най-лошата серия за отбора през целия сезон, която ги беше смъкнала на 8-о място в класирането.

След първо полувреме без голове, Хуан Миранда откри резултата в 52-ата минута след подаване на ветерана Ектор Бейерин. Иско Аларкон с остроумен прехвърлящ пас обезпечи асистенцията на Набил Фекир за 2:0 в 82-ата минута.

Йорген Странд-Ларсен върна попадение за гостите в добавеното време.

Поражението на Селта е първо за новия треньор на Селта Клаудио Хиралдес, който преди три мача размени Рафа Бенитес. Отборът остава на 17-о място, тъкмо над последните три изпадащи състава с 28 точки, три пред Кадис.