Бетис и Атлетик Билбао завършщиха 0:0 в мач от 15-ия

...

Бетис и Билбао се занулиха на Бенито Вийямарин

Бетис и Атлетик Билбао завършщиха 0:0 в мач от 15-ия кръг на испанската Ли Лига. Двата тима не престават да са съседи в класирането, като краткотрайно изпревариха Атлетико Мадрид, който играе по-късно довечера. Атлетик се изкачи на четвърто място, а Бетис - на пето.

В десетата минута Атлетик Билбао изиска дузпа, само че съдията реши, че играта би трябвало да продължи.

В 37-ата минута Набил Фекир от Бетис изстреля мощен шут към десния ъгъл, само че националният вратар на Испания Унай Симон направи зрелищно избавяне. Пет минути преди почивката за Атлетик направи Иняки Уилямс.

В 53-ата минута Фекир стреля от прякк свободен удар на сантиметри от десния дирек. След час игра Унай Симон избави и рисков удар на Луис Енрике от домакините.

В добавеното време на срещата пропуск от фал от дора позиция за Бетис направи и Уилям Жозе.

Минута преди края на продължението на мача с червен картон бе изпъден бранителят на домакините Луис Фелипе.