Берое (Стара Загора) разгроми като гост Славия с 36:102 (12:33,

...

Берое зарадва рожденичката Таня Гатева с изразителна победа

Берое (Стара Загора) разгроми като посетител Славия с 36:102 (12:33, 2:26, 11:20, 11:23) в отсрочен мач от петия кръг на женското баскетболно състезание на България. За Берое това е пета победа в шест мача, а за Славия второ проваляне за сезона.

В този дуел домакините бяха без Цветомира Шаренкапова, до момента в който дебют за Берое направи новото попълнение Сара Бут.

Възпитаничките на Татяна Гатева, която през днешния ден чества рожден ден, поведоха с 28 точки разлика още в края на първата част (33:5), а на почивката преднината им беше 45 точки, откакто завоюваха вторите 10 минути с 26:2. През второто полувреме срещата в зала " Триадица " просто се доигра.

Пълна статистика от мача не е оповестена към момента поради механически проблем в залата.
Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg