Берое победи Царско село в мач от 7-ия кръг на

...

Берое надделя над Царско село с гол на Камбуров, който постигна голямата си цел

Берое победи Царско село в мач от 7-ия кръг на efbet Лига. " Зелено-белите " се постановиха с 1:0 в Стара Загора в мач за историята.

Единственото попадение стана дело на Мартин Камбуров, който се трансформира в голмайстор №1 в историята на българския футбол. Нападателят вкара 254-ото си попадение, задминавайки Петър Жеков.

Домакините владееха самодейността през цялата среща и се отличиха с куп пропуски. " Царете " останаха и с човек по-малко в 55-ата минута, когато Иван Бандаловски бе изпъден с пряк червен картон поради фаул против излизащия самичък против вратаря Мартин Камбуров.

Срещата стартира безредно. Домакините владееха самодейността още от първите минути, само че ситуациите липсваха. " Царете " се отбраняваха старателно и мъчно изнасяха топката, показвайки липсва на каквато и да е креативност пред вратата, защитавана от Бакер.

В 16-ата минута, въпреки всичко столичани стигнаха до състояние посредством Сашо Александров, който опита отдалечен, неочакван удар. Топката мина покрай вратата, излизайки в навън. В 23-ата минута, Берое сътвори заплаха. Камбуров напредна и подаде, топката доближи вляво до Серкан Юсеин, който откри непокрития Абубакар Тунгара. Роденият в Мали състезател стреля незабавно от границата на наказателното поле, само че Георгиев улови.

В идващите минути, напрежението при Мартин Камбуров беше очевидно. Преследването на върха внесе " в допълнение олово " в краката му и той към този момент втори мач се отличи със съществено пропуски. В предишния кръг против Левски, Камбуров също пропусна едно чисто състояние и още няколко не чак толкоз преференциални.

През втората част действието на терена продължаваше да се развива единствено в едната половина. Берое атакуваше и създаваше куп пропуски. Вратата на Георгиев изглеждаше като заключена за " зелено-белите ".

В 56-ата минута, Иван Бандаловски задържа Мартин Камбуров. Нападателят напредваше и излизаше очи в очи с Георгиев. Ситуацията се разигра малко пред наказателното поле, а реферът Гидженов не се поколеба и изгони с пряк червен картон капитана на " царете ".

Мартин Камбуров извърши и стреля по земя като потърси далечния удар на вратата, само че Георгиев без особени усложнения избави.

В 74-ата минута се стигна до най-важния миг в срещата. След върната топка към вратаря Георгиев, той изрита нескопосано, Камбуров дебнеше и стреля, само че право в тялото на стража, при добавката на празна врата, опитният стрелец не сгреши и вкара. Така Камбуров стана голмайстор №1 в историята на българския футбол.

40-годишният състезател към този момент има маркирани 254 гола, с което задмина Петър Жеков. Девет минути по-късно нападателят бе сменен под бурните овации на стадиона, а на негово място се появи Кукула.
Източник: fakti.bg