Белград. Футбол: Отборите на Сърбия и Португалия завършиха наравно 2:2

...

Сърбия и Португалия завършиха наравно 2:2 след груба съдийска грешка, ощетила португалците

Белград. Футбол: Отборите на Сърбия и Португалия приключиха наедно 2:2 в международна подготовка, играна на празния стадион „ Райко Митич “ в Белград. Португалците поведоха с два гола на Жота през първото полувреме.

През втората част Митрович и Костич изравниха резултата, само че драмата се разигра в последните минути на добавеното време, когато домакините останаха с човек по-малко след червен картон за Миленкович.

При безредие в последната минута пред сръбската врата топка, изстреляна от Роналдо бе избита от бранител на домакините, само че на повторението се видя ясно, че тя е била зад гол-линията. Това видя и Роналдо, който хвърли капитанската си лента на земята и прикани съдията да свири завършек на мача, откакто не призна попадението.

Съдийската бригада бе ръководена от топ-рефера Дани Маккели от Нидерландия, който свири мачове в Шампионска лига.

В квалификациите за международно състезание не се употребява системата ВАР, нито система, указваща, че топката е минала гол-линията.
Източник: focus-news.net