Байерн се провали при гостуването си на Аугсбург. Германският колос

...

Провал за Байерн, Борусия Д взе дербито с Шалке

Байерн се провали при гостуването си на Аугсбург. Германският исполин загуби с 0:1 мача от седмия кръг на Бундеслигата. Единствения гол в мача бе дело на Мергим Бериша.

Първото полувреме бе много равностойно. Двата отбора си размениха няколко положения, които бяха пропуснати от Максимилиян Бауер и Флориан Нидерлахер за домакините, а за Байерн покрай гола бяха Садио Мане и Лерой Сане.

В 59-ата минута Аугсбург изненада именития си противник, повеждайки в резултата. Мергим Бериша бе на вярното място в наказателното поле и след хубаво подаване нямаше по какъв начин да сгреши. До края на срещата баварците се опитваха по всякакъв начин да изравнят резултата, само че отбраната на Аугсбург съумя да издържи.

В същото време Борусия Дортмунд завоюва дербито с Шалке 04. " Жълто-черните " измъкнаха 1:0 пред над 80 000 фенове на " Сигнал Идуна Парк ". 17-годишният Юсуфа Мукоко вкара попадението и се трансформира в най-младия голмайстор в историята на съперничеството. Борусия обаче загуби своя капитан Марко Ройс, който се контузи още през първата част и по този начин рискува да пропусне идното Световно състезание.

Българският национал Илия Груев стартира титуляр за Вердер, само че беше заменен в 79-ата минута при равенството - 1:1 против Байер Леверкузен като посетител. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg