Байерн Мюнхен се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, след

...

Байерн Мюнхен не остави шансове на ПСЖ в реванша, Милан на четвъртфинал от 11 години

Байерн Мюнхен се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, откакто завоюва и реванша против ПСЖ в Мюнхен с 2:0
Прочетете още
След нулево първо полувреме Байерн вкара в 52-та минута, само че голът на Чупо-Мотинг беше анулиран поради засада.

В 61-та минута Горецка откри Чупо-Мотинг, който означи от близко и този път голът беше приет - 1:0.

ПСЖ отговори с рисков удар на Серхио Рамос след осъществяване на корнер, само че Зомер уверено мазета.

В 89-та минута всичко завърши за парижани, откакто Кансело изведе Серж Гнабри и той не сгреши с прекрасен изстрел да направи 2:0.

Така с общ резултат 3:0 Байерн се класира за четвъртфиналите.

В другия осминафинален реванш през днешния ден Тотнъм и Милан не си вкараха и приключиха 0:0.

Милан обаче продължава напред, откакто завоюва първата среща в Милано с 1:0.

В 77-та минута Кристиан Ромеро беше изпъден след втори жълт картон и Тотнъм доигра мача с 10 индивида.

За Милан това беше първо класиране за четвъртфиналите в Шампионската лига от сезон 2011-2012.

Така Байерн Мюнхен и Милан се причислиха към Бенфика и Челси към четвъртфиналите.

Жребият за четвъртфиналите е на 17 март.
Източник: trafficnews.bg