Байерн (Мюнхен) постигна убедителна победа след обрат 6:1 над Майнц

...

Майнц получи шестица от Байерн

Байерн (Мюнхен) реализира безапелационна победа след поврат 6:1 над Майнц 05 в среща от третия кръг на немската Бундеслига, която се игра на стадион " Алианц Арена ".  Така баварците събраха 7 точки в своя актив и са втори в класирането. Лидер с 2 повече е Лайпциг.

Отборът на Майнц 05 от своя страна пък е на последната позиция в таблицата без извоювана точка след първите три кръга.
Новите попълнения на домакините Филипе Коутиньо и Иван Перишич дебютираха като титуляри, откакто и двамата влязоха като запаси в предходната среща, и се показаха на положително равнище. Хърватинът несъмнено блестеше повече, откакто се регистрира с гол и асистенция.
Ботиус даде изненадващо задатък на гостуващия отбор още в 6-ата минута, само че до почивката домакините съумяха да извърнат след попадения на Павар в 36-ата минута и на Алаба в самия завършек на полувремето.
Интригата бе " убита " от Перишич, който вкара дебютното си попадение за отбора в 54-ата минута. Точно 10 минути по-късно и Коман се разписа. Левандовски добави още един гол в 78-ата минута, а резервата Дейвис оформи крайния резултат в 81-ата минута.
Източник: standartnews.com