Баскетболният отбор на Олимпиакос записа трети пореден успех в най-силната

...

Брилянтен Везенков с ключова заслуга за третата поредна победа на Олимпиакос

Баскетболният тим на Олимпиакос записа трети следващ триумф в най-силната клубна конкуренция на Стария континент - Евролигата. Играчите на старши треньора Йоргос Барцокас завоюваха по извънредно трагичен метод дуела си от четвъртия кръг против Макаби (Тел Авив), откакто тройка със сирената на гарда Арън Харисън подпечата крайното в интерес на " червено-белите ". Така Олимпиакос застава на четвърта позиция в класирането с актив от 3 победи и 1 загуба, до момента в който гостите от Тел Авив инкасират трето следващо проваляне и за момента заемат 14-ата позиция с баланс 1-3.

— Olympiacos B.C. (@olympiacosbc) Българският национал Александър Везенков изигра страховит дуел и беше в основата на триумфа за Олимпиакос. Крилото наниза 14 точки, хвана 5 битки, означи 4 от 5-те си тройки и асистира на Харисън за коша със сирената, донесъл триумфа на отбора. Везенков си заслужи 21 минути на паркета, а в последната четвърт блесна с основни отигравания, посредством които даваше глътка въздух на съотборниците си, и които се оказаха от доста значимо значение за крайния триумф.

. WHAT A WAY TO WIN THE GAME!
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) Домакините потеглиха едва и изгубиха първата четвърт с 15:22, само че влизането на легендата Василис Спанулис през втората част ги въодушеви и на огромната отмора резултатът на таблото сочеше 44:40 в интерес на Олимпиакос след четвърт, извоювана с 29:18.

Веднага след почивката Везенков оказа помощ на отбора си да се изстреля напред в резултата с девет точки след сполучлива пукотевица от тройката за 49:40. Макаби обаче не разреши на противника си да затвори мача прекомерно елементарно и понижи разликата на три точки в края на частта - 69:66.  Ante Zizic - Maccabi Playtika Tel Aviv - EB20
Гостите даже съумяха да поведат с точка по средата на последната част, само че с влизането на Везенков назад на паркета всичко се промени. Първо Спанулис върна водачеството в мача на Олимпиакос, а по-късно Везенков избухна с пет следващи точки, извеждайки своя отбор до 80:78. Уилбекин обаче върна паритета в резултата след сполучлива пукотевица от далечно разстояние при оставащи към 11 секунди от времето, само че в последната си офанзива Арън Харисън реши всичко с тройка от много надалеч, откакто получи пас от Везенков - 85:82.

Хасан Мартин поведе колоната от изпълнители за Олимпиакос с 16 точки и 8 битки. Везенков остана втори по ефикасност с 14 пункта, Арън Харисън означи 12 точки, а Василис Спанулис наниза 11 точки от пейката.  Charles Jenkins - Olympiacos Piraeus - EB20
За Макаби Скоти Уилбекин вкара 18 точки, Отело Хънтър се разписа с 15 пункта и 7 овладени топки, Илайджа Брайънт добави 12 точки, Крис Джоунс също осъществя 12 и направи 6 асистенции, а Оз Блейзър добави с 10 пункта.

На 23 октомври Макаби гостува на Химки в Русия от 20:00, а Олимпиакос пътува до Мюнхен, където ще се изправи против локалния Байерн от 21:30.