Баскетболният Академик загуби със 77:63 гостуването си на лидера в

...

Академик загуби от лидера Рилски спортист

Баскетболният Академик загуби със 77:63 гостуването си на водача в НБЛ Рилски състезател в Самоков. Двубоят започва по-добре за домакините, които завоюваха първата част с 27:14, а втората четвърт приключи при 16:11 за Рилски състезател. Академик изигра доста мощна трета четвърт, която завоюва с 21:11 и се върна в дуела. Последната четвърт приключи при 23:17 за домакините, които завоюваха със 77:63. За Академик най-резултатен стана Робъртс Фрейманис с 10 точки, а четирима приключиха с 9 точки Николай Николов, Тони Гуджино, Адриян Секулов и Васил Бачев. За Рилски състезател най-резултатен стана Трей Портър с 14 точки. Следващият мач на Академик е на 11 февруари, от 19:00ч. домакинство на Спартак Плевен в среща от НБЛ.
Източник: plovdiv-online.com