Баскетболистите на Левски Лукойл спечелиха за втора поредна година купата

...

Левски Лукойл пак спечели Купата на България

Баскетболистите на Левски Лукойл завоюваха за втора поредна година купата на България. Във финала в препълнената зала " Универсиада " в София момчетата на Константина Папазов се постановиха с 86:78 точки над първенеца Балкан.

По този метод " сините " взеха самобитен реванш от противника си за изгубения край в шампионата през предходната година.

Срещата стартира чудесно за домакините, които вкараха първите седем точки. Авансът на Левски Лукойл продължи да пораства и след панер на Христо Захариев той доближи 14 точки по-късно повече от шест минути игра при 20:6.

В началото на втория интервал Балкан опита да отговори и след тройка на Марко Радонич гостите от Ботевград се приближиха на 5 точки закъснение при 18:23.

Тройка на Алекс Симеонов съкрати преднината на " сините " на единствено 4 точки 3 минути и половина преди почивката, само че до края на първите 20 минути Левски Лукойл освен задържа задатъка си, само че и го усили до 7 точки за 44:37.

Около тази разлика гравитираше и преднината на Левски Лукойл през съвсем цялата трета четвърт. В края и обаче " сините " съумяха да я създадат още веднъж двуцефрина, основно поради серията недомислени нарушавания на играчите на Балкан, което даде опция за лесни точки в интерес на домакините.

С панер на Дайшон Найт Балкан понижи изоставането си до 65:71 малко по-малко от седем минути преди финалната сирена, само че последваха нови мощни минути за Левски Лукойл. Със зрелищна забивка с две ръце на центъра Зейн Ноулс столичани поведоха с 81:68 и това на практика им подпечата успеха.

Най-резултатен във финалния дуел бе Христо Захариев с 25 точки. Още 16 точки за спечелилите вкара Данило Тасич, с 12 завърши Венцислав Петков, а по 11 вкараха Чавдар Костов и Зейн Ноулс.

За Балкан Дайшон Найт осъществя 19 точки, до момента в който 15 добави Алекс Симеонов.
Източник: standartnews.com