Баскетболистите на Балкан загубиха четвъртия си мач от груповата фаза

...

Бaлкан загуби от Енисей в Красноярск с 69-84

Баскетболистите на Балкан изгубиха четвъртия си мач от груповата фаза на " ФИБА Къп " и компрометираха съществено възможностите си за класиране в елиминационната фаза.
 15 градуса под нулата за Балкан в Русия

Българският отбор още веднъж е в състав от 10 играчи

Момчетата на Йовица Арсич отстъпиха като посетители на мощния съветски тим Енисей в 69-84 (19-21, 20-14, 14-27, 16-22). Мачът в сибирския град Красноярск беше равносилен преди почивката.

Първата четвърт приключи при резултат 21-19 за домакините. Последваха най-силните минути за ботевградчани, които обърнаха развоя на срещата, с цел да водят преди почивката с 39-35.

За страдание в третата част баскетболистите от Енисей се развихриха и поведоха удобно с повече от 10 точки разлика. В последната част мачът се доиграваше, като качеството на играта падна доста.

Така ботевградчани имат една победа от 4 мача. Енисей е начели в група " G " с 3 победи и 1 загуба, а на второ място е У-БТ Клуж-Напока (Румъния) с 2 триумфа и 1 проваляне. Именно с румънците в идващият мач на Балкан другата сряда, 20 ноември от 19:00 часа.