Барселона вкара три гола на Леванте и продължава в Купата

...

Барселона вкара три гола на Леванте и продължава в Купата на Испания

Барселона победи Леванте с класическото 3:0 в мач-реванш от 1/8 финалите на шампионата за Купата на краля. Каталунците изгубиха първия мач с 1:2 и не престават напред с общо 4:2.

Осман Дембеле откри резултата в 30-ата минута, а още при идната офанзива още веднъж той бе прецизен след подаване на Лео Меси. Аржентинецът стана създател на третия гол в 54-ата минута. Меси стана вторият състезател в историята на клуба с най-вече попадения в Купата на Испания, като се изравни с Ласло Кубала (49) и отстъпва само на Хосеп Самитиер (64)

Еспаньол победи Виляреал с 3:1 и отива напред с общо 5:3, а Реал Сосиедад и Реал Бетис приключиха 2:2. За 1/4 финалите се класира Бетис поради головете на непознат терен. /БГНЕС
Източник: bgnes.com