Барселона постигна важна победа, която го приближи към спечелването на

...

Барселона с поредна крачка към 26-ата титла в Испания

Барселона реализира значима победа, която го приближи към спечелването на 26-ата купа в испанската Ла Лига, надделявайки с 2:1 гостуващия Реал Сосиедад в мач от 33-ия кръг на испанския шампионат. Баските дадоха сериозен отпор на „ блаугранас”, само че класата на Барса си сподели думата. Първо Клеман Ленгле откри резултата на „ Камп Ноу” в 45-ата минута, а Хуанми изравни в 62-ата. Радостта на Реал Сосиедад търпя тъкмо две минути, когато Жорди Алба още веднъж възвърна актива на каталунците и триумфът бе подпечатан.

Така Барса се откъсна още веднъж на девет точки пред преследвача Атлетико Мадрид, който е с 68 пункта. До края на акцията в Испания остават тъкмо пет кръга, а огромните мисли на Барса са ориентирани към полуфиналите в Шампионската лига, където го чака британския Ливърпул.

„ Блаугранас” започва решително мача, само че не успяваше да сътвори усложнения пред стража на гостите Херонимо Руи. Звездата на отбора Лионел Меси обстрелва вратата на Сосиедад от фаул, но топката срещна стената. При последвало още веднъж осъществяване на директен свободен удар пък Меси стреля много по-добре, само че топката прелетя малко над напречната греда на Руи.

В 36-ата минута пристигна първата сериозна заплаха пред гостите. Хуанми бе изведен ужасно и стреля отблизо разстояние към вратата на Барса, но Тер Стеген се намеси впечатляващо и опази резултата 0:0. Все отново имаше алтернатива и пред Уилиан Жозе да означи, добавяйки, само че и той не съумя. Пет по-късно Меси показва магия с краката си, като залъга няколко играчи на Сосиедад и пусна към Жорди Алба. Крайният бранител на Барса видя Луис Суарес, а Ел Пистолеро насочи злокобен удар по земя, само че Руи улови.

В сетния момент в първата част пък Барса откри резултата, а прецизен бе Клеман Ленгле. Френският защитник на каталунците засече центриране от корнер на Усман Дембеле и зарадва почитателите на „ Камп Ноу”.

Второто полувреме продължи в същото русло, като в 58-ата Меси видя Усман Дембеле, който стреля от сложна позиция, само че топката мина настрана.

В 62-ата минута баските стигнаха до изравнителен гол в столицата на Каталуния. Микел Мерино видя феноменално Хуанми в наказателното поле на Барса, а той с шпагат изпревари стража на Барса и прати топката във вратата му – 1:1.

Две минути по-късно задатъкът на Барса още веднъж бе възвърнат, откакто Меси видя Алба вляво, а той насочи съвършен удар по диагонала, който направи беззащитен Херонимо Руи – 2:1. До края на мача и Иван Ракитич, и Артуро Видал, можеха да усилят преднината за своя отбор, само че не съумяха да повишат резултата.

В последните минути пък баските пробваха да върнат гола, налагайки напън към отбраната на Барселона, само че защитата на домакините удържа напъна на Сосиедад и срещата завърши при 2:1.