Барселона допусна нова грешка стъпка в Ла Лига. Каталунците стигнаха

...

Нова година - стара Барселона

Барселона позволи нова неточност стъпка в Ла Лига. Каталунците стигнаха единствено до точка при гостуването си на Гранада в мач от 20-ия кръг. Срещата на „ Нуево лос Карменес” приключи 1:1. Люк де Йонг откри резултата в 57-ата минута, а в 90-ата минута Антонио Пуертас изравни. Блаугранас приключи мача с човек по-малко, откакто Гави беше изпъден 10 минути преди края.

Гостите имаха няколко положителни благоприятни условия за отбелязване на гол, само че Де Йонг, Дембеле и Ез Абде пропуснаха. Попадението на нидерландския нападател през първото полувреме беше анулиран поради засада, а в спомагателното време Анхел Монторо не съумя да накаже неточност на Тер Щеген.

Така Барса събра 32 точки и остава на шесто място във краткотрайното класиране, до момента в който Гранада е 12-и с 24 точки.

По-рано през днешния ден Леванте завоюва първата си победа през сезона, надделявайки над Майорка с 2:0 вкъщи. В другия мач от испанската Ла Лига Реал Сосиедад завоюва семейството си на Селта с 1:0.

По-късно довечера, от 22:00 българско време стартира дербито на кръга - Реал Мадрид против Валенсия на " Сантиаго Бернабеу ".
Източник: fakti.bg