Барселона допусна грешна стъпка и не успя да победи Жирона

...

Барса и Жирона извъртяха скучно 0:0

Барселона позволи неверна стъпка и не съумя да победи Жирона вкъщи в дуел от 28-ия кръг на Ла Лига, приключил 0:0. Така каталунците пропуснаха да усилят преднината си пред Реал Мадрид на 15 точки.

Тимът, воден от Шави Ернандес, е водач в класирането със 72 точки, а Реал е втори с 59.

Двубоят стартира по-добре за домакините. В 5-ата минута Роберт Левандовски стреля от воле, само че над вратата.

В 36-ата минута Рафиня пое пас в наказателното поле и опита да вкара топката в десния ъгъл, само че ударът му бе отклонен от защитник на Жирона. Минута по-късно Паоло Гасанига съумя акробатично да избави изстрел на Роналд Араухо, при който останаха подозрения, че топката е минала голлинията.

В края на първата част и Ансу Фати пропусна да се разпише.

В началото на втората част Ерик Гарсия доближи до топката, центрирана от Рафиня, само че от близко я прати над вратата.

В 55-ата минута Валентин Кастеянос бе изведен очи в очи с Марк-Андре тер Стеген, само че сътвори всеизвестен пропуск.

В идващите минути Барселона търсеше гола, само че несполучливо. В 78-ата минута Роберт Левандовски се засуети прекомерно доста в наказателното поле и не съумя да насочи удар.

В добавеното време на срещата Гасанига избави изстрел на Жорди Алба. Минута по-късно Левандовски стреля с пета в наказателното поле, само че след рикошет топката излезе в корнер, след който Барса не сътвори нищо.
Източник: lupa.bg