Бърнли регистрира първата си победа от 11 мача във Висшата

...

Бърнли поддържа слаби надежди за оцеляване с победа над Брентфорд

Бърнли записва първата си победа от 11 мача във Висшата лига, защото застрашеният от изпадане тим на Винсент Компани победи 10-те играчи Брентфорд с 2-1 на Търф Мур.

Кларетс поведоха в резултата от дузпа на Джейкъб Бруун Ларсен в 10-та минута, дадена след фаул против Витиньо от Серхио Регуйлон, който получи пряк червен картон.

Давид Датро Фофана, който беше отговорен за удивително пропусна в края на първото полувреме, след което удвои преимуществото с финиш малко след час.

Кристофър Айер върна един гол за Брентфорд с осем минути обикновено време преди края, само че Бърнли съумя да види каква беше първата им победа за 2024 година и едвам четвъртата им в лигата този сезон.

Бос Компани акцентира преди мача, че не се е отказал от вярата да избегне изпадане и след края на тяхната серия без победа, разликата сред втория в дъното Бърнли и сигурността е на осем точки с девет оставащи мача.

Петнадесетият Брентфорд, в това време, е с четири точки над зоната на...