Балкан спечели с 81:77 домакинството си на Левски Лукойл и

...

"Балкан" пропиля солиден аванс, но все пак победи "Левски Лукойл"

" Балкан " завоюва с 81:77 семейството си на " Левски Лукойл " и поведе с 2-1 във финалната серия от плейофите на баскетболното ни състезание.

Така отборът от Ботевград е единствено на триумф от шампионската купа. Днешните спечелили са домакини и в мач №4 в сряда, който може да им донесе успех или да върне серията в столицата за решителен пети мач.
" Балкан " изравни финалната серия след мощно второ полувреме Един от главните играчи на "Левски Лукойл " - Калоян Иванов, бе дисквалифициран в третата част
В " Арена Ботевград " още веднъж имаше драма, защото " Балкан " натрупа 23 точки задатък, само че го пропиля и позволи равнене 2 минути преди края. Решителният панер бе тройка на Брендън Браун 8 секунди преди сирената.

Именно американецът бе най-резултатен в срещата с 26 точки, а за " Балкан " с по 12 се регистрираха Микейл Хопкинс и Димитър Димитров.

За " Левски Лукойл " над всички бе Калоян Иванов с 21 точки, 17 добави Христо Захариев, а с 13 приключи Деян Иванов.
Снимка: Lap.bg
" Балкан " и " Левски " спорят за купата за втори следващ сезон. През предишния " сините " победиха с 3-1 победи във финалната серия от плейофите.

През актуалната акция двата отбора се сблъскаха общо 10 пъти, като " Левски " има 6 триумфа против 4 за ботевградчани.
Източник: btvnovinite.bg