Българският шампион Лудогорец направи поредния си уникален мач в Европа.

...

Лудогорец смачка Ференцварош насред Будапеща

Българският първенец Лудогорец направи следващия си неповторим мач в Европа. Насред Будапеща отборът от Разград смачка с 3:0 първенецът на Унгария Ференцварош и продължава да води в своята група Н, като към този момент има цялостен актив от 6 точки, а головата разлика е повече от впечатляваща – 8:1! Така „ орлите “ взеха реванш за двете загуби и отпадането от гранда още в първия квалификационен кръг на Шампионската лига през лятото.

Наставникът на разградчани Станислав Генчев не направи никакви опити и заложи на същите полеви футболисти, които размазаха с 5:1 ЦСКА Москва в първия мач от групите. Единствената смяна бе на вратата, където Пламен Илиев размени контузения Ренан, който въпреки всичко бе в групата. Треньорът на Фради Сергей Ребров пусна много нападателен отбор, като офанзивата водеше новото попълнение Боли, а бе подкрепян от Исаел, Зубков и Токмак Нгуен.

Срещата стартира стремително и Лудогорец поведе още в 39-ата секунда. Тогава Вандерсон откри добре присъединилия се отляво Антон Недялков. Най-добрият български състезател сега центрира с външен фалц с десния крайник към Лукоки. Бързакът засече, Дибуш опита да избави, само че не съумя – 1:0 за „ орлите “. След ранния потрес домакините се пробваха да натиснат, само че не стигнаха до нещо съществено пред българската врата. Напротив - в 16-ата минута Кешерю можеше да вкара втори гол. Рафаел Форстър откри румънеца със страховит отдалечен пас. Кешерю би незабавно, само че вратарят на унгарците Дибуш се намеси уверено. В 28-ата минута Лудогорец сътвори още веднъж напрежение пред вратата на Ференцварош. Лукоки проби отляво и центрира към Вандерсон. Българският национал би от въздуха, само че Дибуш отново бе на мястото си. След това Кешерю опита добавка, само че изстрелът му бе блокиран. В 35-ата минута Ловренчич подаде добре към Боли, който бе на добра позиция, само че не съумя да засече. Секунди по-късно Токмак Нгуен нанесе мощен изстрел, който за благополучие не бе прецизен. Лудогорец отговори посредством заучено осъществяване на корнер. Топката попадна в непокрития Григоре. Вместо да бие обаче, румънският национал подаде, което бе неточност.

В 40-ата минута родният първенец поведе с 2:0. Марселиньо бе фаулиран на към 30 метра от вратата на Дибуш. Зад топката застана увереният Рафаел Форстър. Бразилският бранител изстреля жесток снаряд с левия крайник, който се оплете в мрежата на Ференцварош. Голтъ изненада и треньорът на Лудгороец Станислав Генчев, който се хвана за главата. В 43-ата минута „ орлите “ останаха с човек по-малко. Имащият един жълт картон Драгош Григоре настъпи Боли и реферът Бартош Франковски от Полша не се поколеба да му вдигне втори жълт картон.

На почивката в игра се появи Козмин Моци, който размени плеймейкъра Марселиньо. През втората част разградчани се прибраха много обратно, а разумно унгарците разумно хвърлиха всичко в офанзива. В 55-ата минута Фради стигна до най-чистото си състояние. Баджи сбърка в средата на терена, Исаел изведе Токмак зад отбраната. Норвежецът би, само че Пламен Илиев блесна със избавяне. При добавката Исаел не уцели вратата. В 57-ата минута терена напусна крилото Джоди Лукоки, който получи травма, а вместо него в игра влезе отбранителният халф Яцек Горалски. След час игра Нгуен още веднъж се озова на добра позиция и би, само че Илиев отново бе на мястото си и парира.

В 65-ата минута преднината на Лудогорец стана класическа. Недялков завоюва корнер. Вандерсон центрира към Рафаел Форстър, който с глава отклони топката в мрежата на Дибуш – 3:0! Малко след попадението втори състезател на „ орлите “ след Лукоки се контузи. Става дума за десния защитник Сисиньо, който изнасяше необикновен мач. Той бе заменен от Жордан Икоко.

До момента нито един български отбор не бе успявал да вземе даже и реми като посетител на унгарския гранд, а загуби претърпяха Локо (Сф), Марек, Левски, ЦСКА, а и самият Лудогорец.
Източник: standartnews.com