Българският шампион Лудогорец изигра поредния си луд мач в Шампионската

...

Късметът обърна гръб на Лудогорец

Българският първенец Лудогорец изигра следващия си вманиачен мач в Шампионската лига. Този път обаче краят бе противен за „ орлите “, които победиха с 3:1 Апоел Беер Шева в Разград, само че с общ резултат 3:3 и гол повече на непознат терен израелците не престават в плейофите на Шампионската лига. Лудогорец пък ще играе в плейофите на Лига Европа.

Вандерсон се регистрира с два гола, а един добави Марселиньо. Мохамад Гадир бе прецизен за гостите от Израел, които пропиляха и дузпа, а също така приключиха срещата с понижен състав. Марселиньо също бе изпъден в последните секунди на срещата поради удар без топка.

Срещата стартира по отличен метод за „ орлите “, които излязоха напред в резултата още в 9-ата минута. Лудогорец направи образцова контраофанзива, при която Кафу пусна по крилото към Марселиньо, който прати топката на главата на Вандерсон. Бразилецът с глава прониза вратаря на Апоел и изведе българския първенец напред.

Вандерсон, който бе най-активен в отбора на Георги Дерменджиев, пропусна да удвои в 20-ата и 28-ата минута, като в първия случай ударът му бе избит от защитник, а във втория топката профуча на сантиметри от гредата.

Все отново разумното се случи в 33-ата минута, когато Вандерсон получи отличен пас от Дяков, излъга вратаря на гостите и вкара на опразнената врата за 2:0.

Пълният поврат стана факт в 56-ата минута. Марселиньо стреля, след което ударът му бе блокиран. Кафу продължи с глава към Кешерю, а той подаде към Марселиньо, който остана самичък против Хаимов и изпрати топката във вратата му - 3:0!

Апоел обаче излезе още веднъж напред в резултата с благополучен рикошет. Това се случи в 61-ата минута, когато Нуакаеме се възползва от неточност на Кафу, подаде към Мохамад Гадир, който стреля. Топката рикошира в крайници на Козмин Моци, трансферира Хорхе Броун и влетя в мрежата му – 3:1.

Лудогорец натисна мощно своя противник, който пък провежда една рискова контраофанзива, при която единствено неточния удар на Гадир остави интригата жива.

Разградчани пък съумяха да вкарат четвърто попадение посредством Марселиньо, само че то вярно бе анулирано поради засада.

В 86-ата минута Апоел Беер Шева можеше да реши всичко, откакто Игор Пластун игра с ръка в наказателното поле и реферът уточни бялата точка. Огу обаче прати топката над вратата и резервира живи възможностите на Лудогорец. Те се усилиха още малко в 88-ата минута, когато Майкъл Охана напусна терена след втори жълт картон!

В последните секунди Нуакеме удари гредата на вратата на Лудогорец, а в идната секунда Марселиньо бе изпъден за удар без топка по неприятелски състезател.

До края на срещата обаче Лудогорец по този начин и не съумя да стигне до по този начин нужното попадение и се сбогува с Шампионската лига.
Източник: fakti.bg