Българският шампион Лудогорец изигра много слаб и загуби с 0:2

...

Шок за Лудогорец в Косово! Балкани победи с 2:0 и утежни сериозно положението на шампионите

Българският първенец Лудогорец изигра доста слаб и загуби с 0:2 от косовския Балкани в среща от първия прелиминарен кръг на Шампионската лига.
Прочетете още
Домакините започнаха интензивно, само че по този начин и не създаваха чисто състояние пред вратата на Лудогорец.

В 30-та минута Аслак Фон Витри напусна терена поради травма, а мястото му в отбрана бе заето от Пипа.

Балкани съумя да открие в края на първото полувреме. Тогава бранителите на Лудогорец проспаха центриране в пеналта, който стигна до Меритон Кореница и той след прекрасен удар, който и рикошира в Хейстер топката влезе в мрежата на Падт.

В 55-та минута Балкани вкара и втори гол, откакто центрира от фаул, а Зюба се озова самичък и засече с глава, като Падт също не се намеси съответно, като потегли да скача и топката мина сред краката му - 2:0.

В 84-та минута Клод Гонзалвеш подаде към Доминик Янков, който насочи добре топката, само че тя срещна гредата.

Реваншът е след седмица в Разград, а Лудогорец би трябвало да завоюва с три чисти гола, с цел да продължи напред или най-малко да завоюва с два чисти, с цел да вкара мача в продължения.
Източник: trafficnews.bg