Българският отбор остана на 11-то място в отборното европейско първенство

...

Лекоатлетите изпаднаха във втора лига след 11-то място на европейското отборно първенство

Българският тим остана на 11-то място в отборното европейско състезание по лека атлетика във Вааса, Финландия. Класирането на спортистите ги вади от първа група, а от следващата година те ще се състезават в по-долната дивизия.

Съставът събра 193.5 т., а спечелили се спортистите на Щвеция с 320.5 т., като следващата година се качват в елитната лига.

Другите отпаднали са Естония (203 т.) и Дания (187 т.).

Тихомир Иванов и Ивет Лалова донесоха единствените две победи за българския отбор.

Иванов победи на скок височина с 230 сантиметра, което е негов персонален връх и затрупан норматив за присъединяване на международното състезание в Лондон през август.

Лалова пък беше най-бърза на 200 метра с 23.33 секунди.

Втори места записаха Георги Цонов и Габриела Петрова (троен скок), Митко Ценов (3000 метра стипълчейз) и Радослава Мавродиева (гюле).

Олимпийската вицешампионка Мирела Демирева остана трета на скок височина, въпреки и със скромните 180 сантиметра.
Източник: dnevnik.bg