Българският национален отбор по волейбол ще играе с Финландия в

...

Финландия ще е следващият съперник на българските волейболисти

Българският народен тим по волейбол ще играе с Финландия в осминафиналния плейоф от европейското състезание. Мачът ще е в сряда в Краков.

Финландците изгубиха с 0:3 (20:25, 18:25, 32:34) от Сърбия в среща от група А и останаха трети. Домакинът на шампионата Полша предстоящо завоюва против Естония, като се наложи с 3:0 (25:21, 26:24, 25:22).

По-рано българите стигнаха до 3:0 против Словения в разногласието за второто място в група С. Начело в групата приключи Русия.

Победителят от мача сред България и Финландия ще играе със Сърбия в четвъртфинала. Дотук съставът на Никола Гърбич има три победи от трите си мача.

Фотогалерия: Триумфът против Словения преди същинската част на Евроволей 2017 >

Директно за четвъртфиналите се класираха още Русия, Германия и Белгия. " Сборная " стана единственият тим, спечелил максимума от девет точки, както и единственият без изгубен гейм. Тази вечер отборът победи с 3:0 Испания.