Българският национал Георги Костадинов влезе на терена в 75-ата минута

...

Жоро Костадинов с 15 минути, Макаби продължава на пред за Купата

Българският национал Георги Костадинов влезе на терена в 75-ата минута в мача на неговия Макаби (Хайфа) против Апоел (Беер Шева)- полуфинал за Купата на Тотализатора на Израел. Срещата се игра на стадиона в Нетания и приключи с победа с 1:0 за първенците от Беер Шева, които ще спорят за трофея с Макаби (Тел Авив), победил по същото време с 2:0 Ирони (Кириат Шмона). Единственото попадение за Апоел (Беер Шева) вкара Майкъл Охана в 72-ата минута, като това е негов първи гол след попадението във вратата на Лудогорец в квалификациите за Шампионската лига преди близо 4 месеца.

Костадинов се появи на терена на мястото на ветерана Гал Алберман и с помощта на негова отнета топка и подхваната контраофанзива зелените сътвориха най-чистата си голова заплаха в мача. В 92-ата минута топката стигна до Гил Вермут, който центрира към друга запаса Омар Дамари, само че тъкмо преди да бъде нанесен голов удар вратарят Гай Хаимов се намеси и улови топката. Иначе през по-голямата част от мача алените от Беер Шева владееха топката и справедливо стигнаха до отбраната на третата по значимост купа в Израел, която предходната година завоюваха против Ирони (Кириат Шмона).