Българският национал Божидар Краев осигури втората победа на Мидтиланд в

...

Краев донесе победа на Мидтиланд

Българският национал Божидар Краев обезпечи втората победа на Мидтиланд в 3-ия кръг на датското състезание, откакто вкара за крайното 1:0 против Рандерс в 6-ата минута. С този триумф участникът в Шампионската лига събра 6 точки, колкото има и намиращия се на върха с мач по-малко тим на Брьондби.

Краев приключи офанзива от ляво, като Николас Дюр овладя топката на аутлинията и я върна на 10-ия метър. Там Краев я пое, отстрани един защитник и от дребен ъгъл наказа вратаря на гостите Патрик Карлгрен. Иначе българският национал игра цялостни 90 минути.

Пред Краев имаше още две благоприятни условия да вкара, като изключително чиста беше обстановката в 72-ата минута. Но 23-годишният български нападател не беше акуратен.

В средата на идната седмица Мидтиланд ще одобри Славия (Прага) в реванш от плейофите на Шампионската лига. Първата среща в Чехия приключи 0:0.