Българският национал Александър Везенков игра 17 минути за Сакраменто Кингс.

...

Везенков игра 17 минути, Сакраменто пак падна

Българският национал Александър Везенков игра 17 минути за Сакраменто Кингс. Тимът му обаче загуби и третата си контрола от предсезонната подготовка в НБА. Кралете отстъпиха пред Голдън Стейт Уориърс със 115:121 (38:25, 21:31, 24:27, 28:28, 4:10) след продължение. Редовното време приключи 111:111.

Везенков, който дебютира пред домакинските почитатели, влезе като запаса 3:33 минути преди края на първата част и приключи с 2 точки и 6 битки в мача. Той пропусна три опита за пукотевица от тройката.

Най-резултатен за спечелилите беше Джонатан Куминга с 28 точки и 6 битки. 20 точки добави Андрю Уигинс. С по 11 точки завършиха Трей Лайлс и Кион Елис.

За домакините се отличи Домантас Сабонис с 19 точки, 11 битки и 5 асистенции. 17 точки, 5 битки и 6 асистенции записа Де’Арън Фокс.

Кралете изиграха отлична първа четвърт, която завоюваха с 38:25, а последния панер в нея беше на Везенков. След това гостите съумяха да понижат изоставането си и на почивката отстъпваха с 56:59. През второто полувреме дуелът беше извънредно равносилен, игра се панер за панер и никой от двата отбора не съумя да натрупа разлика. След 30 минути резултатът беше еднакъв 83:83, а 11.8 секунди преди сирената Джордан Форд вкара панер,  с цел да изравни за и да прати мача в продължение. В спомагателното време гостите поведоха със 119:113 и не изпуснаха водачеството до края.

Голдън Стейт игра без Стеф Къри и Крис Пол, които получиха отмора.

Двата отбора ще се срещнат още веднъж в четвъртък (19 октомври) от 5:00 сутринта българско време. Сакраменто към момента няма триумф в инспекциите след провалите от Торонто и от.