Българският национал Александър Везенков игра 16,49 мин. за Сакраменто Кингс,

...

Везенков вкара само 2 т. при трета загуба на Сакраменто

Българският национал Александър Везенков игра 16,49 мин. за Сакраменто Кингс, който загуби и третата си контрола от предсезонната подготовка в НБА. " Кралете " отстъпиха пред Голдън Стейт Уориърс със 115:121 (38:25, 21:31, 24:27, 28:28, 4:10) след продължение в първия си домашен спаринг пред 17 884 фенове. Редовното време приключи 111:111.
Везенков дебютира пред домакинските почитатели и влезе като запаса 3,33 мин. преди края на първата част. Спортист №1 на Българя за 2022 година означи последния панер в първата четвърт за 38:25. Това бяха и единствените му точки в мача, в който завоюва и 6 битки, само че не бе прецизен и при трите си стрелби за тройка.
Най-резултатен за домакините бе Домантас Сабонис с 19 т., 11 битки и 5 асистенции, а 17 т., 5 битки и 6 асистенции записа Де`Арън Фокс. В мача най-вече точки (28) означи за гостите Джонатан Куминга (6 борби), а 20 т. добави Андрю Уигинс.
" Войните " бяха без асовете си Стеф Къри и Крис Пол.
Двата отбора ще се срещнат още веднъж в четвъртък от 5 ч. българско време, като този път хазаин ще бъде Голдън Стейт. Сакраменто към момента няма триумф в инспекциите след загубите от Торонто Раптърс и ЛА Лейкърс.
Източник: duma.bg