Българският лекарски съюз (БЛС) сезира Столичната комисия по професионална етика

...
Българският лекарски съюз (БЛС) сезира Столичната комисия по професионална етика
Коментари Харесай

Лекарският съюз дава доц. Мангъров на етичната комисия, говорел публично лъжи

Българският лекарски съюз (БЛС) сезира Столичната комисия по професионална нравственос поради погрешни изказвания на доцент Атанас Мангъров. Те декларират, че изявленията на доцент Мангъров в ефира на Нова телевизия на 16 януари са " откровени неистини ".

" В народен ефир доцент Мангъров съобщи: "..... тези 564 души, които са умряли, са умряли, тъй като са имунизирани ". Разликата сред " умряли имунизирани " и " умряли, ЗАЩОТО са имунизирани " може да е единствено една дума, само че тя прави казаното от доцент Мангъров откровена неистина. Лъжа, която си " играе " със страховете и терзанията на хората ", се споделя в позицията на Лекарския съюз. 
Спомен с марка " Мангъров ": Не чакам втора вълна, никога епидемиологични гърмежи
" Аз не чакам да има втора вълна в този апокалиптичен смисъл, в който се приказва. Чакаше се един пик, втори пик – нито един едини...
Прочети повече
Оттам са безапелационни, че единствената достоверна информация по въпроса е тази на здравното министерство и лекарствената организация. Според формалните данни няма случай на потвърдена причинно-следствена връзка сред ваксина против Коронавирус 19 и смъртен излаз.

" 9 са случаите от началото на имунизационната акция, в които е подозирана връзка сред слагане на ваксина против COVID-19 и смъртен излаз, като в нито един от тях връзка не е потвърдена ", споделят от БЛС. 

" В същото предаване доцент Мангъров цитира данни от епикриза на 26 година мъж от Плевен, за който твърди, че две седмици след имунизация е бил в интензивното на болничното заведение в Плевен с ДИК синдром и съобщи, че има връзка сред имунизацията и последвалото настаняване в болница на младия мъж, добавяйки: " Тези случаи не се оповестяват ". Твърдение, което още веднъж не корелира с истината, изкривява информацията и е откровена интрига. С изявленията си, подкрепени от псевдонаучни причини, доцент Мангъров погазва етичните правила на лекарската специалност ", считат от БЛС.

" Публичното говорене на неистини, изречени от здравно лице, уронва престижа на цялото съсловие, обърква хората, всява боязън и насажда експанзия измежду обществото. През последните дни, като резултат от сходно говорене, станахме очевидци на два случая на нападнати медици в Русенско. УС на Български лекарски съюз чака Етичната комисия към Столична лекарска гилдия да се произнесе в най-кратки периоди по проблема. Този наш сигнал прибавяме към процедурата, която тече сега. Разпространението на подправени изказвания не би трябвало да остава без последствия, а когато те са изречени от доктор е резонно да се замислим дали той е заслужен да носи тази купа ", декларират от съсловната организация.
Шефът на БЛС за Мангъров: Лекар, който популяризира подправени вести, не може да се назовава доктор
" Лекар, който популяризира подправени вести, не може да бъде наименуван доктор ", сподели Иван Маджаров, началник на Българския лекарски съюз, по...
Прочети повече
Още преди коледните празници, от организацията по медикаментите оповестиха за Actualno.com, че към 14 декември 2021 година общият брой на получените в ИАЛ известия за нежелани лекарствени реакции е бил 3802. Сред тях едвам 13% или 493, дават отговор на критериите за съвестност.

Припомняме, че при започване на декември предходната година стана ясно, че против инфекциониста доцент Мънгъров е почнала инспекция. Поводът е сигнал от доктор Петър Петров. Според доктор Петров, в изявление от 2 ноември 2021 година, пред Радио " Фокус ", доцент Мангъров е напарил три изявления, които нарушават член 3, член 13 и член 60 от Кодекса за професионална нравственос на лекарите в България. (ТУК МОЖЕТЕ ДА СИ ПРИПОМНИТЕ ТВЪРДЕНИЯТА НА ИНФЕКЦИОНИСТА).

Ако етичната комисия открие нарушаване в изявленията на доц Мангъров, той може да бъде осъден с неодобрение, санкция в размер на 1 до 5 минимални заплати или изтриване от регистъра на лекарската гилдия в период от 3 месеца до 1 година (чл. 38).

Още от ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ:
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР