Българските легенди от Световното първенство в САЩ през 1994-та година

...

Легендите на България и Турция направиха 2:2 във футболно шоу в Кърджали

Българските митове от Световното състезание в Съединени американски щати през 1994-та година и тези на Турция от шампионата на планетата през 2002-ра година изиграха зрелищен мач, приключил 2:2. Двубоят се организира на стадион „ Арена Арда “ в Кърджали, като форматът на конфликта включваше две полувремена от по 30 минути, написа " Гонг ".

Головете за българския отбор означиха Ивайло Йорданов в 8-та и Дончо Донев в 44-та минута. За южната ни съседка прецизен от 11-метров углавен удар в 31-та минута беше Тюмер Метин, преди Хасан Кабзе да оформи крайното 2:2 в 60-та и крайна минута на срещата.

Преди началото на мача българските митове бяха посрещнати с бурни овации от публиката. Христо Стоичков получи афиш от името на министъра на спорта Красен Кралев в чест на 25-та годишнина от лудото американско лято. Подобен афиш беше връчен и на сегашния народен селекционер Красимир Балъков.

Началото на срещата предложи и зрелищно начало за почитателите в Кърджали. Още в 8-та минута Ивайло Йорданов получи отличен пас в наказателното поле и приключи по праволинеен метод от 10-на метра.

В 18-та минута Турция получи отлчиен късмет да изравни. След бързо осъществяване на директно свободен удар топката попадна в нападател на гостите. Той се опита да трансферира стража ни Данчо Господинов, само че с решителна интервенция се регистрира Георги Гинчев, с цел да избие от гол линията.

В 31-та минута резултатът въпреки всичко беше подравнен. Турците получиха късмет да извършват 11-метров углавен удар и зад топката застана Тюмер Метин, който не сбърка за 1:1. В ответната офанзива късмет за гол се откри и пред българските митове, само че Красимир Балъков не съумя да откри Христо Стоичков в наказателното поле.

През втората част на срещата на терена се появиха Бончо Генчев и Илиан Илиев под бърните овации на публиката в Кърджали.

В 41-та минута се откри опция пред тима на Турция. Христо Стоичков загуби топката в рискова зона пред личното си наказателно поле, само че в последна сметки проблеми за Йордан Господинов нямаше след слабия шут на хафл от турския тим.

В България още веднъж поведе в резултата. Дончо Донев получи феноменално извеждащо подаване зад тила на турската отбрана, преодоля вратаря на гостите и да приключи невъзмутимо на опразнената врата за 2:1.

Все отново в последната минута на срещата южната ни съседка изравни за 2:2. Автор на попадението беше Хасан Кабзе, като съдийската бригада свири завършек на спектакала единствено няколко секунди, откакто топката попадна в мрежата на Йордан Господинов.

България - Турция 2:2

1:0 Ивайло Йорданов (8)

1:1 Тюмер Метин (31)

2:1 Дончо Донев (44)

2:2 Хасан Кабзе (61)

Ето и цялостният лист от звездни имена, които ще взема присъединяване в срещата:

България:  1. Данчо Господинов, 2. Емил Кременлиев, 3. Даниел Боримиров, 4. Цанко Цветанов, 5. Ивайло Йоранов, 6. Златко Янков, 7. Емил Костадинов, 8. Христо Стоичков, 9. Наско Сираков, 10. Красимир Балъков, 11. Йордан Лечков, 12. Бончо Генчев, 13. Георги Гинчев, 14. Петър Михтарски, 15. Дончо Донев, 16. Илиан Илиев, 17. Станислав Ангелов, 18. Мюмюн Кашмеров, 19. Георги Пеев, 20. Радостин Кишишев, 21. Елин Топузаков, 22. Александър Александров – Кривия

Турция:  Юмит Каран, Рюстю Речбер, Сердар Кулбилге, Ахмен Дурсун, Айхан Акман, Чихан Хасполатли, Емре Ашик, Фарук Аталай, Хасан Кабзе, Мерт Коркмаз, Нихат Кахвечи, Огюн Темизканоглу, Йомер Ердоган, Семих Сентюрк, Тюмер Метин, Тюнджай Санлъ, Хайати Кьосе, Серкан Балчъ, Гьокхан Юнал;, Хакан Юнсал, Йозкан Явуз Коркут, Метин Четинкая

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!