Българката Юлия Стаматова загуби финала на турнира по тенис на

...

Втора за деня неприятна новина за българския тенис

Българката Юлия Стаматова загуби финала на шампионата по тенис на червени кортове в Кайро (Египет) с награден фонд 15 хиляди $. Поставената под номер 3 Стаматова претърпя проваляне в разногласието за трофея от петата в схемата Ламис Алхюсейн Абдел Азиз (Египет) с 6:3, 2:6, 2:6 по-късно повече от два часа и половина игра.

По-рано през днешния ден Пьотр Нестеров и сътрудникът му от Украйна изгубиха финала на двойки на юношеския US open.

Българката стартира мощно и поведе с 4:1 гейма по пътя си към триумфа в първия сет, само че по-късно африканката пое самодейността. Абдел Азиз дръпна с 4:0 във втората част, след което изравни резултата, а в третата тя направи нова серия от четири следващи гейма, с цел да победи.

Стаматова си обезпечи 6 точки за международната класация и 1470 $, само че не съумя да завоюва общо трета купа в кариерата си в шампионатите на ITF и първа от октомври 2019 година.
Източник: fakti.bg