Българката Сесил Каратанчева отпадна четвъртфиналите на турнира по тенис на

...

Сесил отпадна в 1/4-финалите на турнира в Албакърки

Българката Сесил Каратанчева отпадна четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в Албакърки (САЩ) с награден фонд 80 хиляди $. Поставената под номер 8 Каратанчева претърпя трагично проваляне от представителка на домакините Амина Бектас с 4:6, 7:6(4), 4:6 след 2.15 часа игра.

Така 28-годишната софиянка прекъсна серия от седем следващи победи в надпреварите на ITF, откакто през предходната седмица завоюва шампионата в Лас Вегас с награден фонд 60 хиляди $.

Българката пропиля задатък от 4:1 и загуби първия сет след серия от пет следващи гейма на съперничката си. Втората част мина без пробиви, а в тайбрека Каратанчева взе три поредни разигравания, с цел да изравни резултата.

В решаващия трети сет Бектас поведе с 5:2 и удържа задатъка си, с цел да победи.

Българката въпреки всичко си обезпечи 2027 $ и 21 точки за класацията на УТА, в която заема 180-ото място./БТА