България излиза срещу Иран в мач №2 от група 19

...

Волейболистите излизат за първа победа в Иран

България излиза против Иран в мач №2 от група 19 в Лигата на нациите. Срещу домакините на шампионата в Техеран, волейболните национали ще търсят шеста победа в конкуренцията. До момента момчетата на Пламен Константинов имат пет победи (над Китай, Аржентина, Япония, Канада и Бразлия) и осем загуби (от Съединени американски щати, Австралия, Сърбия, Италия, Полша, Австралия, Русия и Франция) и заемат 12-о място в общото класиране.

Иран пък е на 11-а позиция във краткотрайното класиране също с 5 победи и 8 загуби, само че по-добра геймова разлика.

България - Германия

В Техеран националите са без част от опитните състезатели на отбора. Заради травми, с тима не пътуваха разпределителят Георги Братоев , както и посрещачът Тодор Скримов . Капитанът Виктор Йосифов и Теодор Салпаров пък получиха отмора след шампионата във Варна предходната седмица.

В първия си мач в Иран, България загуби трагично с 2:3 гейма от Германия.

Срещата сред България и Иран е през днешния ден от 17:00 часа и ще бъде излъчена директно по MAX Sport 1, както и на Фейсбук страницата на канала.