АЗ Алкмаар се класира за полуфиналите в Лигата на конференциите.

...

АЗ Алкмаар надскочи себе си и отстрани Андерлехт в ЛК

АЗ Алкмаар се класира за полуфиналите в Лигата на конференциите. Отборът от Нидерландия победи с 4:1 при дузпите вкъщи Андерлехт. В постоянното време АЗ се наложи с 2:0 против белгийците и изравни общия резултат до 2:2.

Още в третата минута Майкъл Мурийо извърши нарушаване в наказателното поле и основният арбитър Давиде Маса отсъди дузпа. Вангелис Павлидис беше прецизен от бялата точка и даде задатък в интерес на АЗ.

Само осем минути по-късно Йенс Одгор изведе Павлидис, който на празна врата направи 2:0.

До края на дуела, в постоянното време и продълженията, домакините преобладаваха напълно, само че не съумяха да осъществят трети и съдбоносен гол в своя изгода.

При дузпите нидерландците демонстрираха по-здрави нерви и осъществиха четири пъти от бялата точка. Пропуски за Андерлехт направиха Ян Вертонген и Килиан Сардела, като в воин за АЗ се трансформира вратарят Мат Райън, избавил ударите на противниковите футболисти.

На полуфиналите в Лигата на конференциите тимът от Алкмаар ще играе против Уест Хям или Гент.

АЗ играе в предпоследната фаза на евротурнирите за първи път след 2005 година.