Австралия спечели първа точка на световното първенство в Русия, след

...

VAR донесе равенство на Австралия срещу Дания

Австралия завоюва първа точка на международното състезание в Русия, откакто приключи 1:1 с Дания в мач от група С. Датчаните поведоха още в 7-ата мин. с хубав шут на Кристиян Ериксен, който получи пас от Николай Йоргенсен.
В 37-ата мин. австралийците изравниха от дузпа, която бе отсъдена, с помощта на технологията за видеоповторение VAR. Данчанинът Юсуф Поулсен игра с ръка в наказателното поле, което не бе забелязано от основния рефер Антонио Матеу Лаос, само че той бе сезиран от видео асистентите и отсъди нарушаването. Капитанът на " кенгурата " Миле Йединак бе прецизен при 11-метровия удар, което бе неговата втора осъществена дузпа на Мондиал 2018. С това попадение пък бе пресечен върхът на Каспер Шмайхел, който още от мача с Перу (1:0) е вратарят с най-вече минути без позволен гол за датския народен тим, само че през днешния ден достижението му бе прекратено на 571-вата минута.
Източник: segabg.com