Атлетико Мадрид стигна до изключително важен успех в Ла Лига,

...

Атлетико спечели срещу Селта в края

Атлетико Мадрид стигна до извънредно значим триумф в Ла Лига, побеждавайки с 1:0 при гостуването си на Селта от 21-ия кръг на шампионата. По този метод „ дюшекчиите “ са четвърти във краткотрайното класиране с 38 точки, до момента в който Селта е 13-и с 23.

Първата обстановка в мача пристигна в 19-ата минута, когато Маркос Йоренте насочи удар от придвижване в наказателното поле, само че опитът му бе блокиран от бранител на домакините. Това бе и единствената забавна ситуацият през първата част.

Три минути по-късно Алваро Морато си откри пространство за удар в наказателното поле и шутира в долния ляв ъгъл, само че Иван Вияр се оправи.

Десет минути по-късно вратарят на Атлетико също се оправи ослепително. Ян Облак трябваше да се намесва при доста добър удар Яго Аспас.

В 70-ата минута Стефан Савич остави Атлетико с човек по-малко, откакто получи пряк червен картон.

Три минутин по-късно Яго Аспас извърши чудесно директен свободен удар, само че бе спрян от напречната греда.

В 89-ата минута новото зимно попълнение на Атлетико Мемфис Депай донесе трите точки на „ дюшекчиите “ с дебютното си попадение за тима.
Източник: novsport.com