Атлетико Мадрид стана последният . Тимът на Диего Симеоне изхвърли

...

Атлетико Мадрид изхвърли Интер след дузпи

Атлетико Мадрид стана последният. Тимът на Диего Симеоне изхвърли Интер след дузпи с 3:2. Мачът в постоянното време приключи 2:1 и след 0:1 в Милано се стигна до продължения и дузпи.

Иначе Интер поведе на „ Уанда Метрополитано “ посредством Федерико Димарко в 33-ата минута. Той беше изведен по отличен метод от Барела. Само две минути по-късно обаче Антоан Гризман наказа неточност на синьо-черните и изравни.

Атлетико стигна до 2:1 в 87-ата минута посредством Депай. После и двата отбора имаха по още един късмет за гол, само че не съумяха. В продълженията още веднъж имаше по една отлична опция за противниците, само че неосъществена. Така се стигна до дузпите.

При тях стартира Интер и Хакан Чалханоглу вкара със застрашителен шут за 0:1. Депай върна с сходно осъществяване за 1:1. Ян Облак по-късно извади удара на Алексис Санчес, а пък Ян Зомер избави шута на Саул. Облак по-късно още веднъж избави удар от бялата точка – на Клаасен, а Раул Рикелме направи 2:1 за дюшекчиите. Ачерби по-късно вкара за 2:2, само че Анхел Кореа върна задатъка на испанския отбор. Лаутаро Мартинес би последната дузпа в навън и това класира Атлетико Мадрид напред.
Източник: flashnews.bg