Атлетико Мадрид подгони лидера Барселона с успех 2:0 над Севиля.

...

Атлетико нанесе първа загуба на Севиля, Реал живна

Атлетико Мадрид подгони водача Барселона с триумф 2:0 над Севиля. И домакини, и посетители бяха непобедени до този кръг.

Треньорът Диего Симеоне излезе с по-офанзивен състав и не сбърка. Яник Ферейра-Караско и Гризман вкараха головете.

На трибуните беше новото попълнение Диего Коща. Той обаче ще има право да играе от зимата.

Реал Мадрид най-сетне би. Шампионът надви 2:1 при гостуването си на Алавес. В непредвиден воин за “лос бланкос ” на " Мендисороса " се трансформира новото попълнение Дани Себайос, който за първи път получи късмет от Зинедин Зидан от първата минута. Халфът се разписа в десетата и 43-ата минута, а сред двете му попадения Ману Гарсия беше прецизен (40).

Лука Модрич и Гарет Бейл бяха оставени на пейката за сметка на Дани Себайос и Лукас Васкес. Този път Зидан не сбърка, той като към този момент загуби много точки от подценяване.

Барселона има мач по-малко, само че води с 15 точки. Втори излезе Атлетико с 14, а трети е Севиля с 13. Реал има 11 и е на четвърта позиция след 6 изиграни срещи.
Източник: offnews.bg