Атлетик Билбао посече с 3:2 Жирона и надеждите на всеки,

...

Баските лъвове повали сензацията Жирон и успокоиха Мадрид

Атлетик Билбао посече с 3:2 Жирона и очакванията на всеки, който не поддържа Реал Мадрид, че може да забележим конспирация за купата в Испания.

Баските " лъвове " са неукротими вкъщи през сезона, като записаха седма поредна победа на " Сан Мамес ".

Общо от началото на шампионата в Ла Лига, Атлетик е позволил едно проваляне (в първия кръг) от Реал на собствен терен, има и две ремита. И цели 10 победи.

Тази пристигна след голове на Алекс Беренген (2) и Иняки Уилямс, а за гостите вкараха украинецът Виктор Циганков и Ерик Гарсия.

Каталунците натискаха крепко в последните минути, само че не стигнаха до точка или поврат.

След издънката на Реал в неделя против Райо Валекано, това бе съвършен миг за Жирона да понижи изоставането от водача.

Но то остава 6 точки (62 против 56) и наподобява " задача невъзможна " да бъде настигнат " краля " от Мадрид.

Атлетик обаче си има неговите цели. Баските са пети с 49 точки, единствено на 2 от четвъртия Атлетико Мадрид.

И няма да се откажат да гонят място в четворката и квота за Шампионската лига.
Източник: lupa.bg