Аталанта победи с 2:1 като гост и се класира за

...

Аталанта елиминира Милан за Купата на Италия

Аталанта победи с 2:1 като посетител и се класира за полуфинал в Купата на Италия. Там бергамаските ще срещнат Фиорентина, който във вторник отстрани Болоня след дузпи.

Милан поведе на „ Сан Сиро “, само че гостите обърнаха нещата, с цел да завоюват дербито на Ломбардия.

В 38-а минута от Аталанта имаха искания за дузпа, само че реферът подмина обстановката. Освен това съдията сподели червен картон на треньора на бергамаските Джан Пиеро Гасперини. Милан нанесе своя удар тъкмо преди почивката. Рафаел Леао и Тео Ернандес комбинираха и португалецът откри резултата с удар от воле.

Домакините обаче не съумяха да задържават задатъка си до почивката. В добавеното време на първата част Теун Копмайнерс възвърне равенството с удар от границата на наказателното поле.

През началните минути на втората част Копмайерс на два пъти пропусна да вкара втори гол. Той обаче се реваншира в 59-а минута, когато въпреки всичко осъществя за 1:2. Той се разписа от противоречива дузпа. В края Милан също имаше искания за дузпа, само че те не бяха почетени.
Източник: flashnews.bg