Астън Вила записа поредната си победа в Чемпиъншип през сезона.

...

Вила преби от бой Ипсуич

Астън Вила записа следващата си победа в Чемпиъншип през сезона. Тимът от Бирмингам се наложи безапелационно като посетител на Ипсуич в мач от 44-ия кръг на шампионата. Отборът на Стив Брус е сигурен участник в пелйофите за класиране във Висшата лига, като сега заема четвъртото място в таблицата и не може да бъде преместен от него.

Конър Хюрикейн даде преднина на гостите в 25-ата минута, а няколко преди почивката Грант Уорд получи пряк червен картон, с който съществено наклони везните в интерес на гостите.

През втората част Астън Вила не остави подозрение в превъзходството си и осъществя нови три безответни попадения. Люис Грабън вкара два от головете, а крайния резултат оформи Хенри Лансбъри.

В различен зрелищен мач от кръга в Чемпиъншип Бристъл Сити и Хъл Сити направиха рядко срещаното 5:5!

Доскорошният участник във Висшата лига -Съндърланд записа следващия си разочароващ резултат и на 99% отпадна и от второто равнище на британския футбол. Два кръга преди края на конкуренцията „ черните котки “ се намират на последната позиция с актив от 34 точки.