Астън Вила постигна една от най-големите победи в историята си.

...

Астън Вила вкара 7 гола на Ливърпул

Астън Вила реализира една от най-големите победи в историята си. Бирмингамци разгромиха сегашния първенец на Англия Ливърпул със 7:2.  Оли Уоткинс реализира хеттрик още през първото полувреме, след което отборът на Дийн Смит водеше с 4:1. След почивката Рос Баркли се разписа в дебютния си мач за отбора, а капитанът на домакините Джак Грийлиш гарнира трите си асистенции с две попадения. За мърсисайдци Мохамед Салах се регистрира с два гола.

Ливърпул позволява седем гола в един мач за първи път от април 1963 година Отборът на Юрген Клоп записа първа загуба в шампионата от началото на сезона след трите следващи победи на старта. Астън Вила пък е с съвършен актив след три изиграни мача.

Ливърпул беше без някои съществени играчи и една от тези неналичия се отрази още при започване на мача. Малко преди срещата се разбра, че Алисон пропуща дуела заради травма в рамото. Неговият заместител Адриан имаше съществена виновност за първия гол. Испанецът опита да подаде на Джо Гомес, само че доста неопределено. Така Уоткинс означи първия си гол във Висшата лига.