Арсенал спечели с 2:1 срещу местния съперник Уест Хям в

...

Арсенал се измъкна срещу Уест Хям в края

Арсенал завоюва с 2:1 против локалния противник Уест Хям в среща от 2-ия кръг на Висшата лига. „ Артилеристите “ стигнаха доста мъчно до трите точки, а попаденията вкараха Александър Лаказет и Едуард Нкетия. За " чуковете " се разписа Антонио.

Двубоят стартира мудно, само че последователно играта се отвори и в 25-ата минута " артилеристите " поведоха. Пиер-Емерик Обамеянг центрира към Лаказет. Френският нападател се извиси над противниковата защита и с глава осъществя за 1:0.

В края на първата част обаче „ чуковете “ съумяха да стигнат до гола. Райън Фредерикс центрира остро по земя, а Антонио засече и възвърне равенството.

В началните минути от втората част Уест Хям натисна и потърси цялостния поврат в резултата. Гостите обаче пропуснаха някои страхотни благоприятни условия за гол, а Михаил Антонио нацели напречната греда.

Арсенал стигна до успеха в 85-ата минута, когато резервата Нкетиа приключи добра офанзива и осъществя за крайното 2:1.
Източник: fakti.bg