Арсенал победи втородивизионния Лийдс с 1:0 и се отърва от

...

Арсенал се отърва с уплаха срещу Лийдс

Арсенал победи втородивизионния Лийдс с 1:0 и се отърва от неприятно преиграване на терена на " Еланд Роуд ". Рийс Нелсон вкара скъпото попадение в 55-ата минута и класира " топчиите " за 1/16-финалите на " ФА Къп ".
 Жребият размина любимците в четвъртия кръг на
Жребият размина любимците в четвъртия кръг на " ФА Къп "

Манчестър Сити ще е хазаин на Фулъм, Ливърпул ще гостува на спечелилия от двойката

Артета беше заложил на пробен състав. Все отново в титуляри бяха Давид Луис, Гранит Джака, Сеад Колашинац, Месут Йосил, Никола Пепе и Александър Лаказет.

През първото полувреме гостите изпуснаха няколко положения. за което доста съжаляваха в края на срещата. Постепенно те се измориха и " топчиите " натиснаха, което им донесе икономичната победа.
 Снимка 460358
Източник:

Официалната статистика разгласи 58,403 фенове, само че " Емирейтс Стейдиум " изглеждаше не доста цялостен.

В идващия четвърти кръг Арсенал ще гостува на намиращия се в рецесия първокласен Борнемут.