Арсенал победи Манчестър Сити с минималното 1:0 в мач от

...

Арсенал нанесе втора поредна шампионатна загуба на Манчестър Сити

Арсенал победи Манчестър Сити с минималното 1:0 в мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Резервата Габриел Мартинели означи победния гол.

В началото на първото полувреме лятното попълнение на " топчиите " Деклан Райс почисти от голлинията удар на новия бранител на първенците Йошко Гвардиол. Това бе и единственият прецизен изстрел за " жителите " в хода на дуела.

След почивката " топчиите " заиграха по-активно в напред във времето и справедливо стигнаха до триумфа. Изстрел на появилия се от аварийна пейка Габриел Мартинели се отклони от главата на Нейтън Аке, преди да попадне във вратата на Едерсон.

Арселан заема втората позиция в класирането с актив от 20 точки, колкото има и водача Тотнъм. Манчестър Сити е трети с 18 пункта.